Goldex

MUHABBET OLSUN...

Muhabbet Kuşçusu © 2016 www.muhabbetkuscusu.com

Muhabbet Kuşu Takım

Muhabbet Kuşlarını Eşleştirmek

Kuşçular arasında takım diye hitap edilen Muhabbet Kuşu çifleri, eşleştirme oldukça önemlidir. Muhabbet kuşları genelde çok çabuk tedirgin olabilen hayvanlar olduğu için eşleştirmekte o kadar zordur. Doğru eşi benimsediklerinde ise görüntüleriyle huzur verirler. Muhabbet kuşlarının eşleştirilmesi için eğer bu

daha önceden bir deneyiminiz yoksa kuşçunuzdan yardım almalısınız. Aksi taktirde istenilmeyen ortamlar ortaya çıkabilir. Bunlara mahal vermemek için eşleştirme için yardım alınız.

Muhabbet kuşları yılın hemen her ayı eşleşebilir ve yumurtalayabilirler! Yeterki bakımları ortamları iyi olsun. Hatta yılın bir kaç ayı dahi yumurtalama yapabilirler.

Muhabbet kuşları yumurtalama döneminde folluğa müdahele etmeyiniz. Bu durum onları oldukça rahatsız edecektir.

YIL

DOĞUM

Yumurtalama

Muhabbet Kuşlarının Yumurtaları

Yumurtalama döneminde yapılması gereken öneriler.

Muhabbet kuşlarının yumurtalarının dış kısmı beyaz, büyüklükleri ise yarı pinpon topu büyüklüğündedir. Bir çift muhabbet kuşu yumurtlama döneminde, 3 ile 8 yumurta arasında değişebilen rakamlarda yumurta yapabilirler.

Muhabbet Kuşlarının Yumurtlaması?

Muhabbet Kuşlarının Yumurtlaması?

Muhabbet kuşları senede bir kaç kez yumurtalama yapabilirler, bunun için kafesinizde folluk olması gerekmektedir. Eğer folluğunuz varsa içerisine tüy, veya kuş kumu koymanız faydalı olabilecektir.

Yumurtalama başladığından itibarek folloğu açıp kaç yumurta var şeklindeki davranışlardan uzak durmalısınız. Yumurtalama bitiminden sonra yavrular sırasıyla yumurtalarının kabuklarını kırıp hayata geleceklerdir.

Bir yılda 5 kez kuluçka dönemine girebilen muhabbet kuşları, erkek yavru muhabbet kuşları 5-6 ayda, dişi muhabbet kuşları 8-10 ayda erişkinliğe ulaşırlar. Üreme dönemi ise erkeklerde 1 dişi muhabbet kuşlarında 1.5 yılda oluşabilmektedir. Bazı muhabbet kuşlarında 6 aylıkken ilaç takviyesiyle yumurtalama sağlanabilir. ancak bunu asla önermemekteyiz.

Muhabbet kular nasıl çiftleştirilir?

Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleştirilir?

Muhabbet kuşları için en sağlıklı dönem 1.5 yıl olmalıdır, sizler bu makaleyi okurken bu konuya özellikle dikakt edeceğinizi umut ederek teşekkürlerimizi sunuyoruz.